Léčivé čaje - Bylinné

Za bylinu považujeme každou rostlinu, která má výrazné chu?ové, aromatické, léčivé, nebo i jiné zvláštní a užitečné vlastnosti. Živá příroda v sobě skrývá nepřeberné množství účinných látek známých i doposud nezjištěných, a toto bohatství je nám k dispozici pro zdraví, krásu, radost i užitek. Poněvadž každá léčivá bylina má jiné složení - strukturu, je účelné kombinovat různé byliny v čajových směsích. Působí tak do jisté míry z různých stran a nemoc & quot; obkličují". Například klasický čaj proti kašli obsahuje sice samé byliny, které působí na plíce, průdušky a sliznice, avšak jedna součást působí na uvolňování hlenů, druhá mírní dráždění, třetí podporuje vykašlávání, čtvrtá působí na opadávání otoků, pátá zvyšuje obranyschopnost a šestá dezinfikuje. Střevní klky mohou čajový roztok s jeho léčivy velmi snadno a rychle vstřebávat dokonce i u chorobných stavů, když již potravu nelze přijímat.

Nabídka bylin a bylinných směsí

 • Ginkgo

  listy stromu jinanu dvoulaločného, které zvyšují prokrvení mozkové tkáně. Upravují poruchy paměti, prohlubují koncentraci, odstraňují bolest hlavy, mají znatelný účinek při léčení Alzheimerovy choroby.
 • Ibišek (květ)

  má protizánětlivé účinky, je vhodný při horečnatých onemocněních, dává osvěžující nápoj jemně nakyslé červené barvy.
 • Iris

  plátky irisu krášlí a bělí ple?, snižují krevní tlak, podporují hubnutí.
 • Jasmínový květ

  zlepšuje zrak, je to podpůrný prostředek pro bezproblémovou menstruaci.
 • Kopřiva

  je to vhodný prostředek při zánětech močových cest, při revmatismu a osvědčil se i proti jaterním a žlučníkovým chorobám a jako doplňkový prostředek při cukrovce, používá se k celkovému pročištění organismu. Doporučuje se i k ozdravení vlasů.
 • Lemongras

  citrónová tráva, používá se zejména jako příměs do bylinných a ovocných směsí, má velice příjemnou a osvěžující chu? citrusových plodů.
 • Lotos indický

  květ čistí a vyživuje ple?, netoxikuje, chladí horkost, působí protizánětlivě, vyživuje játra, čistí zrak, zvyšuje obranyschopnost.
 • Máta peprná

  má uplatnění při žaludečních těžkostech, zastavuje zvracení, uvolňuje křeče v trávícím ustrojí, léčí koliky a choroby střev. Zlepšuje vylučování žluče a odstraňuje plynatost.
 • Myrtovník citrónový

  světově nejbohatší přírodní zdroj citranu. Má excelentní a velmi výraznou chu? směsi citrónu, vousatky citrónové a limety. Pěstuje se na plantážích Queenslandu v Austrálii.
 • Nana (marocká máta-list)

  má velice osvěžující a vzpružující účinek, zejména v horkém letním počasí. Užívá se jako léčivý čaj při onemocnění žlučníku a jater. Má příznivé účinky na nervovou soustavu, mírní bolesti, mírní žaludeční neurozy a zlepšuje i dýchání.
 • Uňa de Gato (kočičí dráp)

  je to rostlina z oblasti amazonských pralesů, má trny ve tvaru kočičího drápu. Již od nepanšti je považována indiány za posvátnou rostlinu. Byly potvrzeny její účinky k posílení obranyschopnosti organismu vůči celé řadě nemocí, např. chorob zažívacího ústrojí, pohybového aparátu a karskovaskulárních onemocnění. Je vyjímečně účinná při podpoře imunitního systému a při protizánětlivých procesech. Podle nejnovějších výzkumů se osvědčuje také při boji proti rakovině, leukémii, příznivě působí na zmírnění účinků při chemoterapii a ozařování. Čaj je ideální kombinací rostlin Uňa de Gato a Muňa-Muňa. Verbene citrónová - má dlouhé žilnaté listy s mírně kořeněnou chutí s citrónovým pozadím.
 • Šípek (slupky)

  mají především vysoký obsah vitamínu C a to v mimořádně stabilní formě, udržuje se tam i při tepelném zpracování. Dále obsahuje karotenoidy, flavonoidy (důležité při arterioskleróze), vitamíny P, K, B1, B2, E. Mnoho minerálních látek a třísloviny. Čaj působí příznivě při jarní únavě, zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, působí na dobré vyměšování i činnost střev.
 • Žen-šen

  kořen žen-šenu pochází z Číny, kde je často používaným prostředkem k léčení různých chorob a zdravotních potíží. Obsahuje řadu cenných stopových prvků, minerálů, vitamínů a dalších substancí, které povyšují duševní i tělesnou výkonnost.

Bylinné směsi

 • Antigrip

  posiluje obranyschopnost organismu, vhodná při virozách a chřipce.
  Složení: květ černého bezu, diviznový květ, lipový květ, tužebníková na?, květ třapatky nachové, tymiánová na?.
 • Bylinný čaj na zažívání

  pomáhá při zažívacích potížích, uklidňuje podrážděný žaludek.
  Složení: plody anýzu, fenykl, kmín, květy heřmánku, květy máty peprné, kořen kozlíku lékařského, květy sléze, květy měsíčku.
 • Dobré zažití

  pomáhá při žaludečních těžkostech, pomáhá odstranit bolesti v trávícím ústrojí.
  Složení: fenykl, kořen lékořice, koriandr, máta peprná,kardamon,hřebíček, skořice, zázvor, pepř.
 • Čarodějná bylinná směs

  ibišek, pomerančová kůra, jablko, lístky ostružníku, lístky slunečnice, aroma.
 • Energy Tea Guarana-ovocno-bylinná směs

  Semena Guarany jsou značně povzbudivá, nepít před spaním. Nápoj má velice dobrou osvěžující chu?, doporučuje se podávat také jako ledový čaj.
  Složení: slupky šípku, jablko, ibišek, guarana,meduňka, listy ostružníku, vousatka citrónová, aroma.
 • Snadný dech

  vhodný při dechových potížích různého původu, usnadňuje dýchání.
  Složení: květy divizny, lišejník islandský, mateřídoušková na?, proskurníkový kořen a list, tymiánová na?.
 • Večerní čaj

  přináší klid, uvolnění, harmonizuje organismus a připravuje ho na posilující spánek.
  Složení: heřmánkový květ, na? máty peprné, meduňková na?, pomerančový květ, listy černého rybízu, vřesová na?.
 • Wellness (štíhlá linie)

  čaj podporuje hubnutí. Obsahuje mátu peprnou, vousatku citrónovou, hřebíček, skořici, kardamon, lékořici, puškvorec, šípek, fenykl, kořen pampelišky, zázvor, pepř.

Ajurvédské čaje

 • Aktivní muž

  jedinečná kořeněná směs, která zvyšuje psychickou i tělesnou výkonnost mužů. Pomáhá při žaludečních potížích.
  Složení: hřebíček, kořen lékořice, skořice, kardamon, zázvor, máta peprná, truskavec ptačí.
 • Aktivní žena

  jedinečná kořeněná směs, která zvyšuje psychickou i tělesnou výkonnost žen. Pomáhá při žaludečních potížích.
  Složení: zázvor, pomerančová kůra, skořice, hřebíček, jalovčinky, pampeliška, kardamon, kořen angeliky, kořen lékořice, fenykl, pepř.
 • Relax

  čaj pro uvolnění a pohodu.
  Složení: vousatka citrónová, máta peprná, hřebíček, skořice, kořen lékořice, kardamon, zázvor, šípek, kořen puškvorce, fenykl, pepř.
 • Sladké sny

  lahodný čaj, pomáhá při potížích s nespavostí, přináší klidný a vydatný spánek.
  Složení: rozinky, fenykl, meduňka, kořen kozlíku lékařského, šalvěj, vousatka citrónová, heřmánek, jasmín, muškát, květy růže.